foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
22 619 89 85
sekcja@pro.onet.pl

hUHXvK0
Młodzi przedstawiciele Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „S” wspólnie z młodymi transportowcami z całej Europy brali udział w podróży edukacyjnej ETF-FES „Pociąg Pamięci” w dniach 9 - 11 maja 2024 (Praga - Auschwitz) zorganizowanej przez ETF - European Transport Workers' Federation (Europejska Federacja Pracowników Transportu)* oraz FES (Fundację Friedrich-Ebert).
Pierwszego dnia profesor Daphne Halikiopoulou z Uniwersytetu w Yorku wygłosiła wykład na temat polityki porównawczej. Następnie odbyła się panelowa debata prowadzona przez Johannę Lehmann z FES, na której omawiane były strategie związków zawodowych i społeczeństwa obywatelskiego w kontekście przeciwdziałania skrajności w polityce oraz promowania integracji społecznej. Po zakończeniu debaty uczestnicy udali się na wspólną kolację, gdzie mieli okazję do rozmowy i wymiany poglądów.

Czytaj więcej...

XCIP2EMC
Przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność" uczestniczył w konferencji "ETCS Limited Supervision - bezpieczeństwo, interoperacyjność i cyfryzacja" zorganizowanej przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w dniu 13.05.2024 r.

Celem spotkania było wypracowanie dodatkowych rozwiązań i działań, które mogą wpłynąć na sprawniejsze i efektywniejsze wdrażanie systemu ETCS w Polsce.

Bez nazwy
10 maja 2024 r. ulicami Warszawy przeszła wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, której założenia dotkną kieszeni każdego obywatela. Do stolicy zjechali członkowie NSZZ "S" z całego kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność".

NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków czy akceptują politykę klimatyczną UE.

Złóż swój podpis https://preczzzielonymladem.pl/